3BHE023584R2634 ABB PPD113B03-26-100110 (I/O) module
(Note: The actual price is subject to the quotation.)
In stock
💥Name: Module/Controller/Touchpad/Driver/Load cell
Model: 3BHE023584R2634
Introduction to ABB PPD113B03-26-100110 3BHE023584R2634
3BHE023584R2634 Product Overview
3BHE023584R2634
3BHE023584R2634 Technical Specifications
  • Product Model: PPD113B03-26-100110 (Order Code: 3BHE023584R2634)
  • Product Type: High-integration digital input/output (I/O) module
  • Series Affiliation: ABB PPD Industrial I/O Module Series
  • I/O Configuration: 24 digital inputs (24VDC, PNP/NPN configurable); 16 digital outputs (24VDC, 0.5A per channel)
  • Response Performance: Input response time ≤0.1ms; Output switching time ≤0.2ms
  • Isolation Performance: Channel-to-channel isolation 2500Vrms; Module-to-ground isolation 1kVrms
  • Input Characteristics: Input current 3-7mA; Input voltage range 18-30VDC
  • Output Characteristics: Maximum output current 8A per module; Short-circuit protection per channel
  • Communication Interface: 2×Ethernet ports (support Ethernet/IP, Modbus TCP); 1×diagnostic port
  • Power Supply: 24VDC (19.2-30VDC range); Power consumption ≤15W
  • Mechanical Features: 150mm×110mm×45mm (L×W×H); Weight ~0.7kg; DIN rail mount; LED status indicators per channel