ABB SD822 3BSC610038R1 input/output (I/O) module
(Note: The actual price is subject to the quotation.)
1 in stock (can be backordered)
💥Name: Module/Controller/Touchpad/Driver/Load cell
Model: SD822 3BSC610038R1
❤️Other websites: www.szcxgk.com
Introduction to ABB SD822 3BSC610038R1
SD822 3BSC610038R1 Product Overview
SD822 3BSC610038R1
SD822 3BSC610038R1 Technical Parameters
  • Product Model: SD822 3BSC610038R1
  • Product Type: Digital Input/Output (I/O) Module (SD Series)
  • Power Supply: Input voltage: 24V DC; Voltage range: 19.2V DC – 28.8V DC; Power consumption: ≤ 6W; Built-in overcurrent and reverse polarity protection
  • I/O Specifications: 16 digital input channels; 16 digital output channels; Input signal type: Dry contact/PNP/NPN (configurable); Output signal type: Relay/Transistor (selectable); Output current capacity: Up to 2A per channel
  • Mechanical & Installation: DIN rail-mounted; Dimensions (approx.): 120mm × 100mm × 45mm; Net weight: approx. 0.5kg; Plug-in terminals for easy wiring and maintenance; LED indicators for channel status, power, and communication